Архив рубрики «Зелений пакет. Україна»

«Зелений пакет. Україна»


Поширення та розвиток ідей сталого розвитку є одним з ключових напрямів економічної та екологічної діяльності Координатора проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні. Процес сталого розвитку спрямований на задоволення потреб нинішнього покоління без шкоди для майбутніх поколінь. У цьому контексті вкрай важливо розвивати навички та знання для прийняття обґрунтованих рішень на благо довкілля, нинішнього населення та майбутніх поколінь.
З метою підвищення екологічної грамотності школярів і сприяння реалізації концепції сталого розвитку, Координатор проектів ОБСЄ в Україні (далі – Координатор проектів) в 2009 році розпочав проект «Зелений пакет — Україна», який спрямований на розвиток в Україні інноваційних освітніх інструментів. Матеріали Зеленого пакету були розроблені Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи у співпраці з низкою болгарських, угорських, польських і українських фахівців у галузі освіти і охорони навколишнього середовища. Національні версії Зеленого пакету були розроблені більш, ніж у 14 країнах Центральної та Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу.
Організація з безпеки та співробітництва в Європі брала у часть у створенні матеріалів Зеленого пакету у таких країнах: Азербайджан, Казахстан, Боснія і Герцеговина, Албанія. Використовуючи цей унікальний досвід, Координатор проектів підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо впровадження проекту «Зелений пакет» в Україні, починаючи з 2009 року.
За підтримки Координатора проектів в 2009 році два із чотирьох елементів навчального комплексу «Зелений пакет для середньої школи» – Посібник для вчителя та гра «Дилеми» (методичні рекомендації та картки) – були підготовлені, а саме, перекладені на українську мову та адаптовані.
У рамках проекту «Зелений пакет» 2010 року відбувалася розробка інтерактивного компакт-диску (третій елемент «Зеленого пакету для середньої школи»), щоб найкращим чином відобразити реалії України та наочно представити конкретні приклади з охорони довкілля в навчальних матеріалах. Крім того, було сформовано колекцію DVD фільмів – четвертий елемент навчального комплексу.
Важливою складовою даного проекту було проведення тренінгів щодо використання матеріалів «Зеленого пакету для середньої школи». Так, у тренінгах взяли участь більш, ніж 300 професійних педагогів, які будуть далі ділитися знаннями зі своїми колегами, допомагаючи тим самим краще інтегрувати розроблені інструментальні засоби в систему середньої освіти України. Крім того, варто зазначити про численні презентації «Зеленого пакету для середньої школи», які відбувалися для представників громадськості, виступи на семінарах та конференціях, під час яких ідеї «Зеленого пакету» були яскраво висвітлені.
Пилипчатіна Л.М. в 2012р. в команді тренерів- експертів провела 10 навчальних семінарів для вчителів м.Харкова і Харківської області.

Семінари в ході проекту ОБСЄ «Зелений пакет. Україна. Навчання вчителів», 2012р.

Green_paket_1
Семінар для заступників директорів шкіл Дергачівського району Харківської області «Використання матеріалів «Зеленого пакету» у виховній роботі з дітьми», 2012р. Тренер Пилипчатіна Л.М.

Green_paket_2

Тренінг для вчителів географії – слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «ХАНО» «Використання «Зеленого пакету на уроках географії». Тренер Пилипчатіна Л.М,

Green_paket_3

Презентація проекту «Зелений пакет. Україна» для вчителів початкових класів Комінтернівського району м. Харкова, 2012р.

Навчальний семінар для вчителів етики «Використання інтерактивних технологій, технологій критичного мислення , матеріалів «Зеленого пакету» на уроках етики,2012р, тренер Пилипчатіна Л.М.

Green_paket_4

Семінар- тренінг для вчителів історії, слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «ХАНО» «Використання «Зеленого пакету» на уроках та у позакласній роботі». Тренер Пилипчатіна Л.М.

Семінар- тренінг для вчителів Золочівського району «Використання «Зеленого пакету» на уроках початкової школи. Тренер Пилипчатіна Л.М.

Green_paket_6

Семінар для вчителів початкових класів, Харків, 2012.

 

 

 

 

Green_paket_8

 

Семінар для класних керівників шкіл Золочівського району Харківської області, 2012, тренер Пилипчатіна Л.М.

Корисні посилання

logo-kolegium

logo-centr_ocinyvanya

logo-Ministerstvo_osviti

logo-Pedpresa